2Pacfantr
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
2Pacfantr

Tüm 2Pac Fanları 2Pacfantr ye

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

2Pac ın Ailesi

YazarMesaj
Admin
Admin

2Pac ın Ailesi Empty
MesajKonu: 2Pac ın Ailesi   2Pac ın Ailesi Icon_minitimeSalı Kas. 25, 2008 11:52 pm

Afeni Shakur - Alice Faye Williams

2Pac ın Ailesi 1764527642_5f9eb1e570_o

"Me Against The World" kasedindeki "Dear Mama" şarkısından anlaşıldığı gibi Tupac annesine çok teşekkür borçluydu ve onu çok seviyordu. Annesi Black Panther Üyesiydi ve sözde onun ve diğer 20 kişinin bankaları ve alışveriş mağazalarını patlatmak için plan yaparken yakalandığı ünlü Panther 21 olayına karışmıştı.

Billy Garland

2Pac ın Ailesi Billy-medium;init:

Tupac'ın babası 2pac'ı yetiştirmek için pek birşey yapmadı. Tupac'ı beş yaşına kadar nadiren gören babası 5 yaşından sonra onu Juice filminde görene kadar hiç görmedi. Tupac 1994te vurulduğu zaman onu hastanede ziyaret etti. Tupac babasını ölü olduğunu veya onu görmek istemediğini sanıyordu, bu "Dear Mama" şarkı sözlerinden anlaşılıyor.

"Babamdan sevgi görmedim çünkü korkak yanımda değildi, öldü ama ben ağlamadım, çünkü kızgınlığım, bir yabancıya üzülmeme izin vermiyordu, ve bana ne kadar kalpsiz deselerde, şimdiye kadar hep, bir baba arıyordum, o ölmüştü."

Tupac öldükten sonra Afeni'yi Tupac'ın mal varlığının yarısını almak için mahkemeye verdi ama kabul edilmedi. $540,000 dolarlık anlaşmayla sona erdi ayrıca yasal harcamalar için de $350,000 aldı.

Lumumba Abdul Shakur

2Pac ın Ailesi 200963104_1b85757620_m

Lamumba Abdul Shakur Afeni'nin ilk kocasıydı. Black Panther üyesiydi Panther 21 olayında baş tanıktı. Mutulu hapsedilmeden günler önce Louisiana'da ölü bulundu. Mutulu Lumumba'nın (belki bir polis ihbarcısı tarafından) Mutulu'nun nerelerde olduğunu öğrenen ve bir taşla iki kuş vurmak isteyen biri tarafından öldürüldüğünden şüphe etmişti.

Leggs

Leggs'in Tupacla alakası yoktu ama yine de bir baba şahsiyetiydi. Leggs'in efsanevi New York uyuşturucu piyasasının en önemli kişisi Nicky Barnes ile bağlantısı olduğu tahmin ediliyordu. Tupac içindeki gangsterin Leggsden geldiğini söylemişti. Leggs Afeni'yi krek kokain ile tanıştıran kişiydi. 80li yılların ortalarında kredi kartı sahtekarlığı nedeniyle Leggs'in hapise gitmesinden sonra, New York'daki çabalarından bıkan Afeni, ailesiyle Baltimore'a taşındı. Daha sonra Leggs'in krek kaynaklı bir kalp krizi nedeniyle öldüğünü öğrendi.

"Bu beni çok üzdü," Tupac bana öyle dedi. "Ağlayamadım bile, adamım. Bana hayatı anlatacak bir babaya ihtiyacım vardı, ve bir tane bile yoktu."

Mutulu Shakur - Jeral Wayne Williams

2Pac ın Ailesi Mutulu-medium;init:

Lumumba'nın evlatlık kardeşiydi.

Mutulu Shakur 1986'da Amerika Hükümetine karşı komplo kurduğu gerekçesiyle 60 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. New York polis memurunun ve bir Brinks nöbetçisinin öldürüldüğü 1981 Brinks soygununda olayın beyni olarak tutklanmıştı. Mutulu Shakur masumiyetini koruyor.

Üvey babası ve oğlu birlikte bir "Gangster Yaşamı Kuralları" diye gangsta rapçileri arasında şiddetin önüne geçmek için kurallar listesi çıkarmışlardı.

Geronimo Pratt

2Pac ın Ailesi Geronimo-medium;init:

Black Panther Parti üyesi, Tupac'ın manevi babası, Geronimo Pratt bir Los Angeles okul öğretmenini öldürdüğü için 25 artı ömür boyu hapis cezasından 27 yıl sonra salındı. Geronimo'nun olay yerinde olmadığını kanıtlayan delilin yok edildiği anlaşılınca serbest bırakıldı. Yanlış tutuklama gerekçesiyle yüklü miktarda para da aldı.

Sekyiwa Shakur - Set

2Pac ın Ailesi Set-medium;init:

1975 doğumlu Seikiywa Tupac'ın üvey kız kardeşiydi. O ve Sekyiwa anneleri Afeni ile New Yorkdaki Bronx ve Harlem'de yaşıyorlardı. İki çocuğu var.

Maurice Harding - Mopreme

2Pac ın Ailesi Mopreme-medium;init:

Maurice Harding'in annesi ve babası Sharan Harding ve Mutulu Shakur'du. O doğduktan kısa bir süre sonra boşandılar ve babası Afeni Shakurla evlendi. Afeni'nin zaten bir oğlu ve kızı vardı, Tupac ve Sekyiwa Shakur. Bu onları yarı kardeş yaptı.

Maurice Harding, Tony! Toni! Toné!'un "Feels Good" şarkısıyla sahnelere adım attı ve daha sonra Tupac'la birçok şarkıda yer aldı.

Yafeu Fula - Kadafi

2Pac ın Ailesi Kadafi

Tupac'ın yarı kardeşi Yafeu A. Fula 9 Ekim 1977'de New Jersey'de doğmuştu. The Outlawz onların yarı kardeş olduğunu Tupac öldükten sonra söylemişti ve babalarının aynı olduğuna inanılıyor (William Garland). Kadafi Tupac cinayetindeki konuşmaya istekli tek sanıktı. 10 Kasımda kafadan bir el vurulmuş bir şekilde New Jersey'de bir apartmanın üçüncü katındaki holde ölü olarak bulundu. Yalnızca 19 yaşındaydı.

Katari Cox - Kastro

2Pac ın Ailesi Kastro

Katari CoxTupac'ın kuzeni. New York Brooklyn'de 1977 yılında doğdu. Rap grubu Dramacydl ve Tha Outlawz üyesiydi.

Assata Shakur - JoAnne Chesimard

2Pac ın Ailesi Assata-medium;init:

Tupac'ın teyzesi Assata Shakur, Shakur Ailesinin tartışılmaz en ünlü üyesiydi. Şuan Küba'da yaşıyor. Çok tartışılan bir olayda 1973'de New Jersey'de bir çatışmada cinayet için suçlu bulunmuştu. Memur ve Tupac'ın amcası olan, Zayd Shakur, öldürülmüştü. Araçtaki üçüncü kişi, Sundiata Acoli, 20 yıl cezasını çekti ve diğer 20 yıl için şartlı tahliye isteği reddedildi. Assata sırtından vurulmuştu, hastaneye kaldırılmış ve sorgulanırken işkenceye maruz kalmıştı. Köprücük kemiği kırılmıştı ve kolu felç olmuştu. Hiç ateş etmediğine dair adli deliller olmasına karşı ömür boyu hapis + 33 yıl ceza aldı. Assata 1979'da hapisden kaçtı ve şimdilerde Fidel Castro hükümeti yardımıyla yaşadığı Kübaya gitti.

Zayd Shakur

1973'de, Mutulu Shakur'un erkek kardeşi, Tupac'ın amcası Zayd Shakur, ve teyzesi Assata Shakur, New Jersey otoyolunda yolculuk ediyorlardı ve eyalet polis memuru tarafından durduruldular. O ve eyalet polisi takip eden çatışmada öldüler.
https://2pacfantr.forumdizini.com

2Pac ın Ailesi
1 sayfadaki 1 sayfası